Pellegriniho banda

Autor: Ján Rudolf | 10.4.2019 o 9:17 | (upravené 10.4.2019 o 9:45) Karma článku: 7,35 | Prečítané:  2920x

Premier Pellegrini v diskusii na HN klube (zjavne v dobrej nálade) veľmi žoviálne povedal okrem iného aj toto: euroúradníci?

To je jedna banda, ktorá sa tam takto motá, Slovensku prepadávajú stá milióny eur, sme neschopní ich minúť, takto nám to niekto dáva na tácke a my ani to nevieme urobiť....  (video si pozrite na konci článku)

Koho zodpovednosť je tá banda na ministerstvách ?  

Slovensko prichádza o stámilióny eur, eurofondy nedokážeme efektívne využívať. Sú plné byrokracie, korupcie a klientelizmu. Ale, koho je to zodpovednosť ? Odpoveď ponúka sám predseda vlády, keď hovorí o bande úradníkov. Hovorí o generálnych riaditeľoch na ministerstvách. A poukazuje na to, že sa neustále menia. Vyhodia ich na jednom ministerstve a nájdeme ich na druhom. Vyčíta im, že sa prispôsobujú svojim podriadeným a nedokážu prelomiť ich úradnícke postoje. Proste je to jedna banda. Ako to takto môže byť ? pýta sa Pellegrini.

Odpoveď je jednoduchá. Sú to ľudia, ktorých si vyberajú ministri. Je to ich zodpovednosť. Ak sa na to pýta premiér a bývalý podpredseda vlády zodpovedný za eurofondy, tým len dokazuje, že jeho moc a vplyv na riadenie tohto štátu sú mizerné. Na týchto postoch sú ľudia blízky politikom, častokrát straníci alebo dokonca rodinní príslušníci politikov. A ešte predĺžené ruky poradenských firiem. Napríklad na Ministerstve pôdohospodárstva bol riaditeľom odboru syn pani Roškovej. Áno tej pani grófky z východu. Skúste si tipnúť, kde je dnes.

Nemajú ani páru o eurofondoch

Euroúradníci, ktorí sa premiestňujú z ministerstva na ministerstvo, sú väčšinou ľudia, ktorí boli prepustení kvôli škandálom, pre totálnu neschopnosť, alebo pri výmene ministra. Stále tie isté figúrky. Právom ich premiér nazýva bandou. Žiada sa len dodať, že je to neschopná banda.

Keď takýto ľudia prídu na ministerstvá, nemajú ani šajnu o eurofondoch. Poznám desiatky takých prípadov. Sú odkázaní na svojich podriadených, ktorí tam pracujú už roky. Na to, aby zmenili ich staré úradnícke zmýšlanie a nastavili nový systém, by museli mať vyššiu kvalifikáciu, ako len „náš človek“. Na to pán premiér akosi zabudol. A to je dôvod, prečo sme na Slovensku s eurofondami v tak zúfalej situácii. Rozhoduje nie odbornosť, ale známosti. Škoda, že sa to dozvieme len vtedy, keď má predseda vlády výbornú náladu.

Jedna banda navyše.

Eurofondy by boli na tom ešte oveľa horšie, keby pre štát nepracovali stovky skvelých euroúradníkov. Majú tú smolu, že sú to "iba" odborníci. Zodpovední a pracovití ľudia, ktorí pracujú aj na úkor svojho voľného času. Poctiví štátni zamestnanci, bez ktorých by smerácka, snsácka a mosťácka banda nedokázala nič. Je naším šťastím, že títo ľudia ešte z ministerstiev neodišli. Na Slovensku budeme na tom s eurofondami dobre len vtedy, keď títo odborníci vystriedajú Pellegriniho bandu.

Video tu: https://www.facebook.com/1032120240148860/videos/2321969011460945/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vyberal stanice záchraniek v podozrivom tendri, Saková ho povýšila

Je to skúsený záchranár, obhajuje ho ministerka.

Dobré ráno

Dobré ráno: Voľby vo Veľkej Británii sú prakticky vyhraté. Bude to stačiť na plynulý brexit?

Predčasné voľby vyhlásil Boris Johnson po brexitovom neúspechu.


Už ste čítali?